Programe de Doctorat

Admitere FEAA

Lista conducătorilor de doctorat pe domenii

CIBERNETICĂ ȘI STATISTICĂ

Prof.dr. Dinu Airinei adinu@uaic.ro; 0232/201430
Prof.dr. Anca Laura Asandului asand@uaic.ro; 0232/201629
Prof.dr. Ana Grama* agrama@uaic.ro; 0232/201392
Prof.dr. Carmen Elena Pintilescu carmen.pintilescu@uaic.ro; 0232/201627
Prof.dr. Vasile Dănuţ Jemna danut.jemna[at]uaic.ro; 0232/201410
Prof. univ. dr. hab. Mircea Asandului mircea.asandului@uaic.ro; 0232/201584
Prof. univ. dr. Elisabeta Jaba* ejaba@uaic.ro; 0232/201409
CONTABILITATE

Prof.dr. Iuliana Eugenia Georgescu iuliag@uaic.ro; 0232/201391
Prof.dr. Marinela Mironiuc marinela@uaic.ro; 0232/201454
Prof. univ. dr. Ioan Andone* iandone@uaic.ro; 0232/201601
​Prof. univ. dr. hab. Mihai Carp ​mihai.carp@uaic.ro; ​0232/201389
Prof. univ. dr. Emil Horomnea* ehoromnea@yahoo.com; 0232/201391
Prof. univ. dr. hab. Leontina Păvăloaia ​betianu@uaic.ro; ​0232/201424
Prof. univ. dr. hab. Ioan-Bogdan Robu ​bogdan.robu@feaa.uaic.ro; ​0721248795
Prof. univ. dr. Neculai Tabǎrǎ* neculaitabara@yahoo.com; 0232/201601

ECONOMIE

Prof.dr. Ion Ignat* ignation@uaic.ro; 0232/201609
Prof.dr. Ion Pohoaţă* ionpohoata@yahoo.com; 0232/201397
Prof.dr. hab. Cristian Popescu popescu@uaic.ro; 0232/201399
Prof.dr. hab. Laura Maxim lauradiaconu_07@yahoo.com; 0232/201399
Prof.dr. Andreea-Oana Iacobuță Mihăiță andreea.iacobuta@uaic.ro; 0232/201401
Prof. univ. dr. Victor Ploae* vploae@univ-ovidius.ro; 0241/617117

ECONOMIE ŞI AFACERI INTERNAŢIONALE

Prof.dr. Gabriela Carmen Pascariu gcpas@uaic.ro; 0232/201402
Prof.dr. hab. Liviu George Maha mlg@uaic.ro; 0232/201412
​Lect univ. dr. Adrian Vasile Horodnic ​adi_horodnic@yahoo.com; ​0744810766
Prof. univ. dr. Spiridon Pralea* pralea@uaic.ro; 0232/201393

FINANȚE

Prof.dr. Vasile Cocriş* vcocris@uaic.ro; 0232/201451
Prof.dr. Mihaela Onofrei onofrei@uaic.ro; 0232/201429
Prof.dr. Ovidiu Stoica ostoica@uaic.ro; 0232/201433
Prof.dr. Alin Andries alin.andries@uaic.ro
Prof.dr. Sebastian Bogdan Capraru csb@uaic.ro; 0232/201610
Prof.dr. Sorin Gabriel Anton sorin.anton@uaic.ro; 0723149039

INFORMATICĂ ECONOMICĂ

Prof.dr. Florin Dumitriu fdumi@uaic.ro; 0232/201585
Prof.dr. Gabriela Mesnita gabriela.mesnita@feaa.uaic.ro; 0232/201585
Prof.dr. Dumitru Oprea* doprea@uaic.ro; 0232/201415
Prof.dr. Marin Fotache fotache@uaic.ro; 0232/201430
Prof.dr. Mircea Radu Georgescu mirceag@uaic.ro; 0232/201587
Prof.dr. Alexandru Tugui altug@uaic.ro; 0232/201600
Prof.dr. Vasile-Daniel Păvăloaia danpav@uaic.ro; 0232/201586
Conf.dr. Laura Diana Radu glaura@uaic.ro; 0232/2016413
Lect.dr. Daniel Homocianu daniel.homocianu@feaa.uaic.ro; 0232/201443
Lect.dr. Sabina-Cristiana Necula sabina.necula@uaic.ro; 0232/201657

MANAGEMENT

Prof.dr. Daniela Tatiana Agheorghiesei dtc@uaic.ro; 0232/201445
Prof.dr. Maria Viorica Bedrule Grigoruta maria.bedrulegrigoruta@uaic.ro; 0232/201436
Prof.dr. Valentin Nita valnit2003@gmail.com; 0232/201453
Prof.dr. Adriana Prodan pada@uaic.ro; 0232/201436
Prof.dr. Teodora Roman throman@uaic.ro; 0232/201404
Prof. univ. dr. Panaite Nica* pnica@uaic.ro; 0232/201065
Prof. univ. dr. Dumitru Zaiţ* dzait@uaic.ro; 0323/201437

MARKETING

Prof.dr. Ştefan Prutianu* pruti@uaic.ro; 0232/201438
Prof.dr. Adriana Zaiţ azait@uaic.ro; 0232/201437
Prof.dr. Adriana Manolică manolica@uaic.ro; 0232/201404
Conf.dr. Andreia-Gabriela Andrei andrei.andreia@gmail.com; 0722988574
Prof.dr. Ioana Alexandra Horodnic ioana.horodnic@uaic.ro;
Prof. univ. dr. Emil Maxim* emaxim@uaic.ro; 0232/201407
Prof. univ. dr. Constantin Sasu* csasu@uaic.ro; 0232/201442

* Steluţa din dreptul numelui semnifică faptul că respectivii coordonatori nu mai preiau noi doctoranzi, ci finalizează îndrumarea pentru doctoranzii aflaţi în stagiu

Detalii pe Şcoala Doctorală de Economie şi Administrarea Afacerilor