Centre de Cercetare Științifică

STRATEGIA DE CERCETARE a Facultăţii de Economie şi Administrarea Afacerilor – perioada 2021-2024

Denumire

Director

CCF Centrul de Cercetare în Finanţe (Senat)

prof.univ.dr. Onofrei Mihaela (date de contact: Tel: 0232.201429, e-mail: onofrei@uaic.ro , birou B 425, Corp B)

CESINCON Centrul de Cercetare în Sisteme Informaţionale, Raportări Financiare şi Contabilitate (Senat)

prof.univ.dr. Fotache Marin (date de contact: Tel: 0232.201430, e-mail: fotache@uaic.ro , birou B 420, Corp B)

CCS Centrul de Cercetări Statistice (Senat)

prof.univ.dr. Pintilescu Carmen (date de contact: Tel: 0232.201416, e-mail: pintilescu@uaic.ro , birou B 321, Corp B)

CCECA Centrul de Cercetare în Economie şi Comunicare în Afaceri (Senat)

prof. univ. dr. Pohoata Ion (date de contact: Tel. 0232.201609, e-mail: ionpohoata@yahoo.com , birou B 423, Corp B)

CCREISE Centrul de Cercetare în Relaţii Economice Internaţionale şi Studii Europene (Senat)

prof. univ. dr. Pascariu Carmen Gabriela (date de contact: Tel: 0232.201402, e-mail: gcpas@uaic.ro , birou B 319, Corp B)

CEMEX Centrul de Cercetare în Management (Senat)

prof. univ. dr. Zait Adriana (date de contact: Tel: 0232.201437, e-mail: azait@uaic.ro , birou B609, Corp B)

RPA@FEAA Grupul de Cercetari in Tehnologii Robotic Process Automation al FEAA

prof. univ. dr. Georgescu Mircea (date de contact: Tel: 0232.201587, e-mail: mirceag@uaic.ro, birou B304, Corp B)

CBS Centrul pentru Studii Balcanice

lect. univ. dr. Jijie Tudor (date de contact: Tel: 0232.201441,e-mail: Tudor.jijie@eastmarketing.ro , birou B526, Corp B)

Interdisciplinary Research and Knowledge Management Laboratory – IRKML

conf.univ.dr.habil Andrei Andreia Gabriela (contact: andreia.andrei@uaic.ro tel. +40 232 201435;  B601a, blvd. Carol I, nr.22, corp B, UAIC)