Programe de Doctorat

Lista conducătorilor de doctorat pe domenii

CIBERNETICĂ ȘI STATISTICĂ

Prof.dr. Dinu Airinei adinu@uaic.ro; 0232/201071
Prof.dr. Anca Laura Asandului asand@uaic.ro; 0232/201629
Prof.dr. Ana Grama agrama@uaic.ro; 0232/201392
Prof.dr. Elisabeta Jaba ejaba@uaic.ro; 0232/201409
Prof.dr. Carmen Elena Pintilescu carmen.pintilescu@uaic.ro; 0232/201627

CONTABILITATE

Prof.dr. Ioan Andone iandone@uaic.ro
Prof.dr. Iuliana Eugenia Georgescu iuliag@uaic.ro; 0232/201391
Prof.dr. Emil Horomnea ehoromnea@yahoo.com; 0232/201601
Prof.dr. Marinela Mironiuc marinela@uaic.ro; 0232/201454
Prof.dr. Neculai Tabără neculaitabara@yahoo.com

ECONOMIE

Prof.dr. Ion Ignat ignation@uaic.ro; 0232/201609
Prof.dr. Ion Pohoaţă ionpohoata@yahoo.com; 0232/201397
Prof.dr. Victor Ploae vploae@univ-ovidius.ro

ECONOMIE ŞI AFACERI INTERNAŢIONALE

Prof.dr. Gabriela Carmen Pascariu gcpas@uaic.ro; 0232/201402
Prof.dr. Spiridon Pralea pralea@uaic.ro; 0232/201393

FINANȚE

Conf.dr. Alin Andries alin.andries@uaic.ro
Conf.dr. Sebastian Bogdan Capraru csb@uaic.ro; 0232/201610
Prof.dr. Vasile Cocriş vcocris@uaic.ro; 0232/201451
Prof.dr. Mihaela Onofrei onofrei@uaic.ro; 0232/201429
Prof.dr. Ovidiu Stoica ostoica@uaic.ro; 0232/201433

INFORMATICĂ ECONOMICĂ

Prof.dr. Florin Dumitriu fdumi@uaic.ro; 0232/201585
Prof.dr. Gabriela Mesnita gabriela.mesnita@feaa.uaic.ro; 0232/201585
Prof.dr. Dumitru Oprea doprea@uaic.ro; 0232/201415
Prof.dr. Marin Fotache fotache@uaic.ro; 0232/201430
Prof.dr. Mircea Radu Georgescu mirceag@uaic.ro; 0232/201587
Prof.dr. Alexandru Tugui altug@uaic.ro; 0232/201600

MANAGEMENT

Prof.dr. Daniela Tatiana Agheorghiesei dtc@uaic.ro; 0232/201445
Prof.dr. Maria Viorica Bedrule Grigoruta maria.bedrulegrigoruta@uaic.ro; 0232/201436
Prof.dr. Panaite Nica pnica@uaic.ro; 0232/201065
Prof.dr. Valentin Nita valnit2003@gmail.com; 0232/201453
Prof.dr. Adriana Prodan pada@uaic.ro; 0232/201436
Prof.dr. Teodora Roman throman@uaic.ro; 0232/201404
Prof.dr. Dumitru Zaiţ dzait@uaic.ro; 0323/201437

MARKETING

Prof.dr. Emil Maxim emaxim@uaic.ro; 0232/201407
Prof.dr. Corneliu Munteanu cmuntean@uaic.ro; 0232/201441
Prof.dr. Ştefan Prutianu pruti@uaic.ro; 0232/201438
Prof.dr. Constantin Sasu csasu@uaic.ro; 0232/201442
Prof.dr. Adriana Zaiţ azait@uaic.ro; 0232/201437

Detalii pe Şcoala Doctorală de Economie şi Administrarea Afacerilor