Events

• Acest eveniment a trecut.

Prezentare mastere

21 martie - 24 martie

Decizia de a urma un program de studii de masterat poate fi motivată, personal sau profesional, de mulți factori. Fie că vrei să descoperi mai multe despre domeniul care îți este drag, dorești să îți diversifici opțiunile de carieră sau vrei un job mai bun, cu siguranță un program de master reprezintă o oportunitate de dezvoltare intelectuală.
La Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, toate cele 15 facultăți oferă absolvenților lor dar și absolvenților de studii de licență de la oricare altă universitate, o ofertă bogată și diversă de programe de master.
Pentru cei care doresc să afle mai multe despre programele de master, să obțină informații sau să primească răspunsuri direct de la facultăți, UAIC organizează în perioada 21-24 martie, în Sala Pașilor Pierduți, un târg al ofertelor de masterat, dar și o serie de evenimente prin care fiecare facultate ajută viitorii candidați să se familiarizeze cu programele de master pe care le va desfășura în anul academic 2018/2019.

• Faculatea de Economie și Administrarea Afacerilor organizează:
    – 21-23 martie 2018 în intervalul 10-14.00 standuri de prezentare în hol etaj 1, FEAA
    – 22 martie 2018 în intervalul 18-20.00 acțiune de prezentare a ofertei educaționale în amfiteatrul B1

21 martie
24 martie