Events

INTERNSHIP PLĂTIT ECONOMIE ȘI CONTABILITATE

9 octombrie - 31 octombrie

Vino să îţi construieşti o carieră de succes în contabilitate alături de cei mai buni!

Ce trebuie să știi?
Grupul IULIUS este cel mai mare dezvoltator şi operator de proiecte mixte şi centre comerciale de tip mall din România;
Internship-ul este plătit;
• Timpul alocat este de 8 h/ zi;
• Perioada internship-ului este de 6 luni;
• Vei avea posibilitatea de angajare în companie la finalul internship-ului.

Ce căutăm?
Economis în departamentul de Contabilitate pentru sediul central al Grupului IULIUS, în cadrul companiilor care dezvoltă la nivel național proiecte imobiliare mixte de retail și office, din care fac parte ansamblul Palas, Iulius Mall Iași, Suceava, Timișoara și Cluj Napoca și ansamblul Openville Timișoara.

Cui ne adresăm?
Studenţilor în an terminal sau masteranzilor la FEEA, specializarea Contabilitate și Informatică de Gestiune.

Ce vei învăţa?
• întocmirea, înregistrarea și evidența documentelor financiar-contabile ale societății, în conformitate cu reglementările contabile și fiscale în vigoare și cu procedurile specifice companiei;
• elaborarea situațiilor financiare, pe baza informațiilor din evidența contabilă;
• analiza indicatorilor economico-financiari și raportarea rezultatelor;
• procesele premergătoare întocmirii situațiilor financiare anuale, precum inventariere, confirmări de solduri etc.

Care sunt avantajele tale?
• ți-am pregătit un internship în care vei experimenta practic structurile de lucru într-un mediu de business profesionist;
• vei dobândi cunoştinţe practice relevante pentru o carieră viitoare în domeniile Economie și Contabilitate;
• vei avea un mentor din partea specialiştilor din departamentul în care vei lucra;
• datorită experienței de lucru în Grupul IULIUS, vei avea şanse suplimentare de angajare la finalul internship-ului.

Unde aplici?
Trimite-ne CV-ul tău la adresa internship@iuliusmall.com, până la data de 31 octombrie 2018.

Te așteptăm în echipa Grupului IULIUS!

9 octombrie
31 octombrie